آموزش گام به گام ترک سیگار

“آخر هفته ها بدون دخانیات”، این شعار ما برای تعطیلات آخر هفته است. شاید بد نباشد حداقل تعطیلات آخر هفته را به جای مصرف دخانیات، به خواندن مطلبی در مورد دخانیات بگذرانیم. البته انتخاب با شماست.

 quit smoke

ترک عادت موجب سلامتی است

«چه کسی می گوید ترک سیگار سخت است؛ من این کار را صدها بار انجام داده ام!» تقریباً همه سیگاری ها با این نظر مارک تواین موافق هستند. برخی از آنها می گویند بعد از کشیدن هر سیگار با خود می گویند این آخرین سیگاری است که کشیده ام. اما این تصمیم فقط چند ساعت اعتبار دارد و دوباره اشتیاق دودکردن سیگار همه چیز را به باد می دهد. اما برای ترک همیشگی این رفیق روزهای خوشی و سختی باید کمر همت ببندید. باید تصمیم بگیرید و بر این تصمیم پایدار بمانید. راهنمای یر می تواند در پیمودن این مسیر شما را یاری کند:

● قدم اول : تصمیم گرفتن برای ترک سیگار

وقتی به صرافت ترک سیگار می افتید، نخستین گام را برداشته اید. یکی از مهمترین مراحل ترک و شاید اصلی ترین آن تعیین روز ترک است ، زیرا بدون تعیین روز ترک همانند مسافری هستید که از شهر خارج شده ولی مقصد را برای خود مشخص نکرده اید. اگر تصمیم به ترک سیگار گرفته اید و مطمئن هستید که سیگار دیگر به درد شما نمی خورد و مشکلی از مشکلات شما را حل نمی کند، زمانی منطقی را برای ترک انتخاب کنید. این زمان می تواند همین امروز یا مثلا چند روز دیگر باشد ولی نباید زمانی بیش از ۲ هفته دیگر انتخاب گردد چون با طولانی کردن این مدت ، انگیزه های اولیه شما برای ترک کم رنگ شده و ممکن است کاملاٌ ازبین برود .

هدف از تعیین روز ترک آن است که شما به خود و دیگران نشان دهید که در ترک سیگار کاملا جدی هستید و در واقع با اینکار نوعی تعهد برای اجرای مراحل ترک و ترک کامل و ادامهٔ پرهیز در خود ایجاد می کنید. اگر روز ترک انتخابی شما مصادف با یک مناسبت خاص مثل تولد یکی از عزیزان و یا اعیاد باشد ، بهتر است و اگر هم نبود هیچ اشکالی ندارد . همان روز ترک حکم یک مناسبت را برای شما بازی خواهد کرد و شما هر هفته ، ماه و یا سال که از آن روز می گذرد می توانید آن مناسبت یعنی خلاص شدن از یک عادت مزاحم را جشن بگیرید و دیگران را نیز در شادی خود شریک کنید.

● قدم دوم : آماده شدن برای ترک سیگار

درست است که شما در یک روز سیگار را برای همیشه ترک می کنید ولی دشمن شما یعنی هوس سیگار تا مدتها ممکن است منتظر و در کمین بماند و در فرصت مناسب پرهیز شما را با خطر جدی روبرو کند. بنابراین کسب آمادگی و داشتن تدارکات و توشهٔ کافی ضامن موفقیت پایدار شما خواهد بود .

اول از همه آنکه هیچوقت دشمن را دست کم نگیرید ، بسیاری از سیگاری ها علت ترک ناموفق خود را ساده انگاشتن ترک ذکر می کنند ، در واقع دشمن برای کسانی که اراده محکم دارند دست به فریب و خدعه می زند. به این ترتیب که فرد با اراده محکم سیگار را ترک می کند ، بعد از یکی دو ماه که از ترک سیگار می گذرد و حتی اطرافیان نیز او را تحسین و تمجید می کنند که چقدر راحت سیگار را کنار گذاشته است ، این فکر در او ایجاد می شود که آنقدر ها هم که می گفتند ترک سیگار مشکل نبود ومن با اراده آهنین خود براحتی آن را برای همیشه کنار گذاشتم.

بنابراین اگر در یک موقعیت خاص بعد از چندین ماه هوس سیگار برای او پیش آمد و یا در شرایط خاصی کسی به او سیگار تعارف کرد . ممکن است به همین خیال و با این غرور بی جا ، دوباره سیگار را شروع کند ، در ابتدا می گوید یک نخ سیگار که چیزی نیست ، بعد می گوید خوب حالا من بعد از چند ماه یک نخ سیگار کشیدم بگذار برای مدت کوتاهی روزی دو سه نخ سیگار مصرف می کنم ، اراده ام قوی است ، هروقت خواستم دوباره آن را کنار خواهم گذاشت … و بقیه ماجرا …

وای برمن … یک حملهٔ قلبی او را از خواب غفلت بیدار می کند در حالیکه این مدت کوتاه به چند سال و چند نخ به چند پاکت تبدیل شده است. البته این مطالب از آن جهت بیان نشد که نقش اراده را بطور کامل نفی کنیم و یا خدای نکرده ترک سیگار را مشکل جلوه دهیم . همانطور که قبلاٌ نیزذکر شد تمامی اینها تجربیاتی از دوستان شماست که سیگار را ترک کرده اند و اگر شما به این نکات توجه کنید دیگر اشتباهات آنها را تکرار نخواهید کرد و ترکی موفق و پایدار خواهید داشت .

refuse-smoke

● قدم سوم : عمل کردن

روشی را برای ترک سیگار درنظر بگیرید. روش های متفاوتی برای افراد گوناگون مناسب است .

▪ ترک ناگهانی :

ترک بدون مقدمه و آمادگی روشی است که برای اکثر افراد موفق ترین روش بوده است . یک روز سیگار می کشید و روز بعد ترک می کنید.

▪ ترک تدریجی :

کم کردن تعداد سیگارها تا به ۵ سیگار در روز برسد . این روش برای کسی که هر روز یک پاکت سیگار می کشیده ۴ روز طول می کشد تا بتواند سیگار را کاملا کنار بگذارد.

تاخیر انداختن در کشیدن اولین سیگار در شروع هر روز : به عنوان مثال در اولین روز تا ساعت ۹ سیگار نکشید و در روز دوم زمان آن را به ساعت ۱۱ موکول کنید .

اگر دو روش اخیر را انتخاب کردید سعی کنید بیشتر از ۲ هفته به طول نینجامد . هر چه زودتر بهتر .

می توان از برچسب های نیکوتین یا آدامس نیکوتین برای ترک سیگار استفاده کرد. این روش برای برخی از افراد موثر بوده است .

چه از روش ترک ناگهانی استفاده کنید و چه از روش ترک تدریجی باید منتظر علائم ناشی از ترک نیز باشید.

▪ تمیز کردن :

یک روز قبل از رسیدن تاریخی که برای ترک درنظر گرفته اید خانه محل کار ماشین کیف دستی و… را چک کنید و هر سیگاری را که پیدا کردید دور بریزید حتی فندک و جاسیگاری را نیز کنار بگذارید. بهتر است بعد از پایان کار پاکسازی خود را دوباره چک کنید. مطمئن شوید که دیگر سیگاری باقی نمانده است .

▪ یک روز بدون سیگار :

زمانی که کشیدن سیگار را ترک کرده اید برای هر روز بدون سیگار خود برنامه ریزی کنید تا از اوقات بیکاری خود بهترین استفاده را داشته باشید.

خطرناک ترین فکر این است : « فقط همین یکی رو بکشم آخریشه » به خود یادآوری کنید. هر بار که به میل در مقابل به سیگار مقاومت می کنید قوی تر و تواناتر می شوید. به محض اینکه ترک کردید به خود یادآور شوید که یک فرد غیرسیگاری هستید و به خود بگوئید « این عالی است »

از عهده علائم ناشی از ترک سیگار برمی آئید:

علائم ناشی از ترک سیگار ممکن است ناراحت کننده باشند اما این علائم به معنای این است که بدن شما در حال پاک کردن مواد ناشی از تنباکو است . این علائم مدت زیادی طول نمی کشند. اکثر آنها در هفته های دوم و سوم از بین می روند.

بیشتر افراد علائمی که در زیر گفته می شود را تجربه می کنند. البته این علائم همه با هم بروز نمی کنند. قبل از ترک به چگونگی برخورد خود با این علائم فکر کنید. به این ترتیب می توانید برای مبارزه با آنها آماده باشید.

نیاز و میل شدید به سیگار آشکار خواهد شد. البته هر بار مدت کوتاهی به طول می انجامد. پس صبور باشید زیرا آنها با گذشت زمان کمتر شده در نهایت از بین می روند.

سردردها از علائم دیگری هستند که می توانید با کاهش استرس موجود تنفس عمیق یا نرمش های سبک با آن مبارزه کنید. تهوع اختلال معده یبوست و یا اسهال از علائم دیگری هستند که البته پس از چند روز از بین می روند. خستگی ممکن است در ابتدای ترک سبب بی حالی در شما شود. سعی کنید استراحت کنید. ممکن است بی خوابی داشته باشد و یا خواب های عجیب ببینید اما بسیاری از افراد بعد از مدتی به وضعیت طبیعی رسیده و خواب راحتی را تجربه کرده اند.

افزایش سرفه به معنای این است که پرزهای موجود در ریه های شما فعالیت خود را دوباره آغاز کرده و در حال تخلیه جرم موجود در ریه های شماست . گلو درد نیز در این مرحله مشاهده شده است .

تند مزاجی افسردگی و اضطراب علائمی هستند که نشان می دهند سیستم بدن شما در حال تنظیم مجدد برای زندگی بدون سیگار است . صبور و مهربان باشید. می توانید برنامه ریزی کاهش استرس خود را در اینجا عملی کنید. این علائم در همان هفته های اولیه کم رنگ می شوند.

گرسنگی و افزایش وزن ممکن است در شما بوجود آید. وقتی نیکوتین از بدن شما خارج می شود شما به کالری کمتری نیاز دارید اما هم زمان احساس گرسنگی بیشتری خواهید کرد . به همین علت افزایش ۶ ـ ۴ کیلوگرم وزن معمولی است . اما همه افراد افزایش وزن را تجربه نمی کنند.

برای جلوگیری از افزایش وزن می توان کارهای زیر را انجام داد :

الف) سعی کنید مدتی را سریع راه بروید تا کالری بیشتری بسوزانید

ب) رژیم غذایی خود را تغییر ندهید اما از مقدار آن در هر وعده بکاهید.

ج) در طول روز از میان وعده هایی مثل آشامیدنی های کم کالری اما متنوع شیرینی های کم شیرینی آجیل و میوه های خشک شده و… استفاده کنید.

د) صبور باشید کنترل وزن بعد از ترک سیگار آسان تر خواهد بود. هر بار که در مقابل میل به سیگار مقاومت کردید به خود پاداش بدهید.

● قدم چهارم : چگونه ترک سیگار را ادامه دهید

برای مبارزه به میل شدید به سیگار این چهار کار را امتحان کنید به خصوص در ابتدای راه مطمئن باشید که نتیجه می گیرید.

۱) نفس عمیق بکشید تا از فشار روحی خود بکاهید .

۲) آب بخورید تا حواس خود را پرت کرده و سبب شود تا بدن شما از نیکوتین موجود و علائم ناشی از آن رها گردد.

۳) کارهای دیگری انجام دهید که سبب شود حواس شما پرت شده و به سیگار فکر نکنید . مثلا فعالیت جدیدی در محل کار انجام دهید قدم بزنید و یا با دوستی تماس بگیرید.

۴) هنگام میل به سیگار ۵ دقیقه صبر کنید . اگر هنوز نیاز به سیگار را احساس کردید ۵ دقیقه دیگر آن را به تاخیر بیاندازید . مطمئن باشید عطش آن از بین خواهد رفت .

به حرکت خود ادامه دهید.

سعی کنید حالت پریشانی خود را با کار در باغچه منزل تمیز کردن ماشین شستن شیشه ها و یا قدم زدن از بین ببرید.

دست هایتان را همواره با فعالیت هایی مثل خط خطی کردن کاغذ بازی با کلید گرداندن تسبیح و ذکر گفتن کار با کامپیوتر و… مشغول نگه دارید.

ذهن خود را نیز با جداول پازل ها خواندن روزنامه داستان و یا کارهایی که دوست دارید مشغول نگه دارید.

به کارهایی که می کنید ایمان داشته باشید و مطمئن باشید که شما می توانید…

● قدم پنجم : حفظ سلامتی بدن از واجبات است

با توجه به دستورات و تعالیم اسلام هرگونه آسیب رسانی (سیگار کشیدن ) به بدن قابل قبول نیست و باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد.

حفظ سلامتی و شادابی بدن از کارهای پسندیده است که موکدا توصیه شده است . با ترک سیگار و کلا دخانیات گامی درست و خداپسندانه در زندگی برداشته اید. جلوگیری از ضررهای اقتصادی . فردی و اجتماعی و هدر ندادن ثروتهای عمومی از کارهای مورد رضای خداوند است و گامی در جلوگیری از اسراف است .

از قرآن کریم و روایات ائمه معصومین علیهاسلام یاری بجوئید و به دستورات آنها عمل کنید تا انشاالله موفق و موید باشید.

۷۳ نظر

 1. یک مسئله مهم در ترک سیگار دهان است ! در مدت ترک سیگار دهان زیاد نباید بیکار باشد و همانطوریکه در مطلب آمده آدامس نیکوتینی خوب است البته در بین آن میتوان از آدامسهای معمولی بیشتر استفاده شود.
  ترک سیگار در زمانی باید شروع شود که فرد سیگاری کارهای فیزیکی زیادی داشته باشد و برای آن ایام کارهای فیزیکی و ورزشی بیشتری تدارک ببیند.
  یک بطری آب همیشه باید کنار شخص سیگاری باشد.
  شخص سیگاری با کسی باشد که همواره او را تشویق کند.
  دوچرخه سواری در زمان هوس سیگار بسیار مفید است.
  اشخاصی که زیاد ترک سیگار کرده اند مهارت بیشتری برای ترک دارند . چرا که انها تمامی خطرات راه را میدانند.
  من هم زمانی سیگاری بودم اما حالا نیستم.

  • سلام
   جسارتا امکانش هست از طریق ایمیل باهتون در ارتباط باشم؟

  • اقا این سیگارو الکی بزرگش نکنید
   من ۳ سال سیگاری بودم یروز به این نتیجه رسیدم ک مضخرفه بدون هیچ دنگ و فنگی گذاشتمش کنار
   هیچ علائمی ام سراغم نیومد،فقط یکم سرفه،که اونم زود حل شد
   بعد ترک سیگار تا میتونید اب میوه و اب بخورید،حل میشه
   نگران نباشید

 2. ممنون از مطالبه مفید تون

 3. سلام . خسته نباشید. همسر منم سیگار می کشه و منم واقعا ازین بابت رنج می برم. من خیلی باهاش در این مورد حرف می زنم و بهش می گم که خیلی از این بایت رنج می برم و بهش می گم دیگه نکش. بعد از حرف زدنم میگه واقعا اینقد ناراحت می شی باشه دیگه نمیکشم. اوایل هر بار این حرفو می زد باور می کردم که ترک می کنه ولی به مرور فهمیدم سرکارم. الان دیگه هر وقت می گه ترک می کنم منم میگم تو فقط منو گذاشتی سرکار. بهش می گم تو منو دوست نداری اگه داشتی ترک می کردی و اون منکر میشه می گه این دو تا ربطی به هم ندارن. به نظر شما هم ربط نداره؟ من واقعا عاشق همسرم هستم و خیلی دوست دارم ترک کنه ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم. بهش می گم ازت جدا می شم به خانوادم می گم( آخه خانواده من نمی دونن که همسرم سیگار می کشه و خیلی از سیگار بدشون میاد.) ولی هیچ فایده ای نداره. شایدم یه جورایی مطمئنه که من اینکارو نمیکنم. به نظر شما اگه بزارم از خونه برم و یه مدت تنهاش بزارم درست میشه؟ من نمیدونم چیکار کنم فقط می دونم که دیگه دارم دیونه میشم. تورو خدا کمکم کنید. البته اینم بگم که من با مادر شوهرم زندگی می کنم و برادر شوهرم هم سیگار می کشه. به نظرتون اینم تاثیر داره که نتونه ترک کنه آخه خودشم میگه دوست دارم ترک کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
  _________________________________________________________________________
  سلام
  خب نمیشه یه نسخه کلی برای همه پیچید. اما بهتر هست کار رو با وضع یک سری قوانین شروع کنید. قوانینی در مورد اینکه کجا و کی سیگار ممنوع هست. احتمالا شما نمی تونید به سرعت ایشون رو مجاب کنید. سعی کنید اول قوانین رو وضع کنید. اگر فرزندی دارید، احتمال اینکه همسرتون به خاطر فرزند ترک کنند بیشتر هست. وجود افراد سیگاری در محیط احتمال مصرف رو بیشتر میکنه. بهتر هست برای همدودی ها هم فکری بکنید
  در نهایت اگر وضع بسیار پیچیده هست توصیه می کنیم از یک مشاور کمک بگیرید

 4. سلام.من ۲۴ سالم هست متاسفانه الان ۵ سال هست سیگار میکشم.خیلی خسته شدم.شاید باورتون نشه از ترک سیگار میترسم چون نمیتونم ترک کنم.کاملا عادت کردم.چیکار کنم.

 5. لطف کنید یک مقاله هم در باره افزایش طول مدتت رژیم غدایی و درباره قرص زیبان بنویسید با تشکر.

 6. سلام.تو سومین روز ترکه سیگارم واسم دعاکنید .احسان از باغبهادران اصفهان

 7. سلام من ۴ ساله دارم سیگار میکشم و الان ۱۸ سالمه.من از ۱۴سالگی میکشیدم و سیگار من رو داغون کرده و من رو از درس و زندگی انداخته فقط میخوام بگم اگه خودتون سیگار میکشید به بچهاتونم حواستون باشه که مثل خودتون نشن بچه ای که والدینشون سیگار میکشند خیلی بیشتر به سمت سیگار گرایش دارن.ممنون از متن خوبتون

 8. واقعا دستتون درد نکنه خیلی آموزنده بود.منم الان تو ترکم با مطلب مفیدتون مطمئنم میتونم ترک کنم

 9. سلام از سایتتون ممنون این سایت رو اول همسرم پیدا کرد و مطالعه کرد و بعد با همدلی هایی که با من کرد باعث شدش که من ترک کنم و الان ۲ روزه که من تصمیم گرفتم که سیگار نکشم بازم با لطف همسره عزیزم .
  من مهرداد یک سیگاری الان دو روره که پاکم …
  با تشکر از سایتتون

 10. دوستان من ۵ روزه ترک کردم ولی ریه هام خیلی درد میکنه طبیعیه یا نه؟

 11. سلام
  من سیاوش هستم ۳۲ سالمه و ۱۰ سال سیگار میکشم
  الان ۵۴ ساعته که نکشیدم
  برام دعا کنید لطفــــــــــا…
  ممنون

 12. بنده از ۱۹ سالگی سیگار میکشیدم تا الان که ۲۹ سالمه
  روزی به طور میانگین ۶ نخ ، ۱۰ سال رو اگر حساب کنی میشه نزدیک ۲۲ هزار نخ سیگار معادل ۱۱۰۰ بسته سیگار ، اما تصمیم گرفتم از عید ۹۴ دیگه سیگار نکشم .
  الان از ۲۸ اسفند سیگار نکشیدم دیگه تا امروز ، و هرگز نخواهم کشید ، فقط سرفه هام زیاد شده بود که مطلب شما رو خوندم و خوشحال شدم که این نشانه ای از برگشت به سلامت هستش

 13. با سلام
  به نظرتون بهتر نیست که مسیولان یه قوانینی رو برای کاهش میزان سیگار توی جامعه وضع کنند. توی کشور ما سیگار از نون هم ارزان تر و فراوان تره… خب فروشش رو ممنوع کنید

 14. من ۲۱ ساله هستم و تقریبا از ۱۶ سالگی سیگار مصرف می کنم.مشکلم اینه که اخیرا حال خیلی بدی دارم مرتب سرگیجه و حالت تهوع دارم و خیلی احساس خستگی می کنم.مشکلی که دارم اینه که من به شدت به عادت سیگار کشیدن وابستم و واقا این کارو دوس دارم.واقا نمی دونم باید چیکار کنم.

 15. به همه سیگاریهایی که اراده ندارند: من ۱۲سال سیگار کشیدم الان ۲ سال ترکم ‘سیگار نکشید به خدا مریض میشید ‘به خدا سیگار مشکلاتمونا حل نمیکنه ‘خدایی نکشید ارزش نداره

 16. سلام من به مدت ۵ سال روزی ۲ الی سه نخ سیگار میکشیدم و محدود -بلاخره یک سردرد های عجیبی اومد سراغم و و فکر می کردم از سیگار نیست .بلاخره تصمیم گرفتم سیگار را کنار بگذارم . روز اول مغزم …مور مور میکرد ..انگار یک خماری عجیبی داشتم .روز دوم بد تو فکرش بودم و مرتبا روی دندونام فشار می اوردم .. روز سوم گیچ و پیچ بودم .. و توی کف یک نخ سیگار بودم ..بلاخره خماریشم یک حال دیگه ای داره .. روز بعدی معزم عفونت کرد وناگفته نماند ممکنه دچار افسردگی هم بشید ولی تحمل کنید .. تا میتونید گوشت وسبزی بخورید …….سردردم کم شده بود ..وسط سرم درد میکرد … و بلاخره شد یک هفته و از توی مغزم پرید ..الان دود سیگار بهم میخوره حالت تهوع بهم دست میده .. ولی الان خوش اشتها //اعتماد ب نفس بالا .دور بودن از اظطراب و استرس ….و در کل پوست سفیدم برگشته // در کا دارم حال می کنم ……خدارو شکر

 17. سلام من از پانزده سالگی سیگار میکشم الان ۳۳ سالمه یعنی ۱۸ سال از ایت ۱۸ سال ۱۵ سالش رو هر روز یک پاکت سیگار کشیدم الان ۸ روزه ترک کردم اوایل سه روز اول خیلی سخت بود ولی کم کم راحت تر شد فقط الان خیلی بی حوصلم همش انگار یه چیزی رو گم کردم دنبالش میگردم خودم رو تو محیط کار مدام با کار و گوشی موبایل و کامپیوتر مشغول میکنم تا یادم بره ولی یه کاری که ابتکار خودمه کردم و به بقیه هم توصیه میکنم اینه من قبلا که ترک میکردم سیگار و فندکمو دور مینداختم بعد دوباره میخریدم و سیگار کشیدن شروع میشد اما این بار دور ننداختم الان کل این هشت روز که ترک کردم یک پاکت سیگار و یک فندک تو جیبمه اما بهش دست نزدم و فکر کنم همین خیلی تاثیر داشته که اراده و اعتماد به نفسم زیاد بشه و سه روز بعد ترک رفتم خون هم دادم که بدنم پاک بشه

  • سلام ۵۳سال سن دارم ۳۶ سالشو با علاقه سیگار کشیدم ولی ناگهان وبه لطف خدا ۶۷۲ ساعته که ترک کردم دوستان به دو مورد فوق العاده موثر اشاره کردند که لازم دیدم بگم خیلی بهش اهمیت بدید اول اینکه زمان ترک را به ساعت محاسبه کنید مثل منکه گفتم ۶۷۲ ساعت دوم اینکه سیگار و فندک همون جاهایی که بوده باشه چون ما به دل خودمان میخواهیم ترک کنیم به هیچکس هم مربوط نیست راستی یک نکته خیلی خیلی مهم اینه که نگذارید کسی از قضیه ترک بو ببره چون اونجوری میفتی تو رودربایستی واذیت میشی پس یواشکی ترک کن بعد ببین چه کیفی داره وقتی میگی من خیلی وقته ترک کردم موفق باشید

  • سلام دوستان عزیز
   ۲۸سالمه،۱۲ساله مدام زهر کشیدم،هیچ وقت هم تصمیم به ترکش نشدم،
   الان سه روزه سیگار رو ترک کردم
   خدا شاهده تو روز و شب اول تاثیراتش رو احساس کردم،مدام غلط گلو دارم،سرفه دارم بدنم تصفیه میشه، پوست صورت روشن شده، بخدا
   رفیقان من سیگار رو اینجور ترک کردم،قبلا سیگار و فندک رو دور می انداختم،و تحمل نمی کردم بعد یکساعت فورا میرفتم باز دوباره شروع میکردم سیگار کشیدن،اما ایندفعه۱:
   هم سیگار پیشم بود هم فندک ( چون هدفم ترک بود نه اینکه سرخودم هم کلاه بزارم) ۲:به هیچکسی قول نمیدادم فقط به خودم قول دادم که ترک کنم که شاهد خوش بو شدن تن و نفسم، دندان سفید،پوست روشن و براق خودم باشم،و یک لب خوشمزه بدون بوی سیگار از دوست دخترم بگیرم.
   ۳: این اشتباهه ،که میگن بعد از ترک سیگار،
   غذای های شیرین نخورید،درسته هر انسان سیگاری باخوردن شیرینی جات و چای و هر غذایی و …تمایل به کشیدن سیگار رو داره اما
   چون ایندفعه هدفت “”ترک کردن سیگار””” باید از همه موانع سر راه بگذری باید نترسی و یک هفته سختی رو تحمل کنی چای بخوری ،شیرینی بخوری،ترشی بخوری تا ترک سیگار برای همیشه باشد، و تب ولرزی نداشته باشی که اگر شیرینی بخورم باس حتما برم سیگار بکشم ،نه تصمیم قطعیه که دیگه اجازه ندیم زهر به بدنمون بره
   دوستانی که سیگار میکشید یعنی اینقد اراده نداری که سیگار رو ترک بدی از فردین کمتری؟؟؟؟
   نه فکر نکنم شما از فردین سر تری

   بخدا رفیقان سیگار،بجز سرافکندگی جلوی فامیل،به جز بوی بد دادن رفتن سر کلاس،تیرگی پوست ،خلط گلو،خون غلیظ و دندون زرد، لب تیره و سرشکسته گی هیچ اثر مفیدی نداره،که نداره،
   شماهم از همین الان ناگهانی سیگار رو دور بیندازید و ترک کنید،
   یا حق

 18. سلام به همگی..۲۸سالمه و از ۱۹سالگی سیگار میکشم..تا به امروز۲۹روزه که سیگارو ترک کردم..ادم مذهبی نیستم ولی از ماه رمضون استفاده کردمو شبا هم ادامس نیکوتین دار استفاده میکنم…امیدوارم با مشاوره ی شما دوستان بقیه راه رو هم طی کنم..مرسی از سایتتون

 19. سلام ۲۶ سال سیگار کشیدم و دستگاهی درست کردم در عرض ۳ روز ترک کردم و اولین تست رو رو خودم انجام دادم که جوابش عالی بود و انشاااله تا اخر سال تولید میشود

 20. من از ۱۵ سالگی سیگار میکشم یکبار برای بارداری اولم ترک کردم و بعد از بارداری دوباره سیگار وشیدم الان ۸ ساله ازون موقع میگذره و دوباره باردار شدم ماه اول بارداری هستم اما اصلا نمیتونیم ترک کنم خیلی کمش کردم از یه پاکت به ۸-۱۰ نخ رساندنم. خسته شدم. کمکم کنید. چکار کنم. واقعا حس خوبی ندارم

  • من الان ١۵ روزه که سیگار نمیکشم. ٣٣سالمه و سیزده سال بود که سیگار میکشیدم. هشت نه سال پیش به مدت ۴ ماه ترک کردم ولی یادم نیست چی شد که دوباره کشیدم. روزی یک پاکت میکشیدم. بعد دو سال عقد و دوره نامزدی تصمیم گرفتم بعد از عروسی تو خونه خودم دیگه نکشم ولی نشد. ١۵ روز پیش بعد از اینکه چهار ماه از عروسیم گذشته بود یه شب نشستم تمام کلافگی هامو نوشتم. اینکه تو مهمونی ها همش دنبال یه سوراخ موش میگردم واسه سیگار کشیدن. اینکه بقیه دخترا بوی خوب میدن ولی من بوی گند سیگار. اینکه تو مسافرت مدام دوستام بهم میگن همیشه انقد زیاد میکشی؟؟ از حمام میومدم بیرون یه نخ روشن میکردم ، یعنی دریغ از پنج دقیقه بوی خوب دادن. بعد از نوشتن کلی دلیل دیگه ساعت سه نصفه شب شده بود به نظرم دلایلم انقد قوی بود که امکان نداشت دوباره بکشم ولی فردا صبحش که از خواب بیدار شدم دیدم امکان نداره سیگار نکشم واقعاً دنبال بهانه میگشتم که ترک کردنو بندازم واسه یه روز دیگه. ناامید رفتم سراغ یادداشت های شب قبل شروع کردم به خوندن ولی هیچ کدومشون به نظرم متقائد کننده نبود فکر میکردم یادداشتم به کمکم میاد ولی اصلاً اینطور نبود. تصمیم گرفتم خونه نمونم سریع آماده شم بزنم بیرون برم خونه عمه یا عمو یا یه نفر که نمیشه پیشش سیگار کشید برای اینکه تو ماشین هم سیگار نکشم رفتم مامانمو از خونه سوار کردم و رفتم به سمت خونه مادربزرگ شوهرم. خلاصه اینکه روزای اول رو فقط فقط با بزرگترا گذروندم و پیش دوستام نرفتم و حتی خونه نموندم ولی با این حال پروسه ترک من فوق العاده زجر آور بود هنوز هم که هنوزه بعد ١۵ روز از ترک یه موقع هایی هوس سیگار کشیدن میاد سراغم ولی سریع میرم مسواک میزنم یه آدامس اربینت نعنایی میخورم و گرون قیمت ترین عطرمو خالی میکنم رو خودم. ولی از روزی میترسم که مبادا به خودم بگم بابا تو دیگه ترک کردی بیا یه نخ فقط یه نخ بکش?.

 21. سلام من ۲۶ سالمه و از ۱۷ سالگی سیگار میکشیدم یه زمانی خییییلی حال میکردم با سیگار و فکر میکردم بهترین چیز دنیاست ولی بعد ها که کمی سنم بالاتر رفت مشکلاتی رو تو خودم احساس کر دم که واجب دونستم از سیگار دوری کنم مثلا سر گیجه ، تپش قلب ، اضطراب استرس ، الان حدود ۷۴ ساعته که نمیکشم به قران مجید در عرض همین زمان کوتاه تفاوتش رو دیدم در خودم احساس سبکی میکنم تپش قلب ندارم سرگیجه ام رفع شده خدایاااااا ما چه بلایی میاریم سر خودمون با این سیگار لعنتی ، خدارو شکر میکنم که تونستم این کار رو شروع کنم و انشالله تا آخرم ادامه میدم و لب به اون نمیزنم . دوستانی که استرس دارن بدونین نصف استرستون به خاطر سیگاره هااااا به قران ، ببین وقتی سیگار میکشی با نگرانی میکشی که نکنه کسی ببینه آشنا ببینه خانواده ببینه این خودش یه استرس وقتی میخوا بری خونه استرس داری نکنه بوش بمونه نکنه مامانم بفهمه بوش رو بابام بفهمه ، وقتی یه مدت نمیکشی یا موقعیت جور نیست هوس میکنی و نمیتونی بکشی اینم یه جور استرس میاره اعصابت خورد میشه پس همین جا بهت میگم نصف بیشتر اضطرابت از سیگار کشیدنته . نمیتونی خوب بدوویی میگی قدرت قبلا رو ندارم از سیگاره ، سر گیجه از سیگاره اصلا آقا سیگار به خیلی هاااا نمیسازه از جمله خود من . به کسی نگوترک کردی تو دلت خودت برا خودت حال کن این بهتر نتیجه میده

 22. من نزدیک به ۲۰ سال سیگار می کشیدم. الان نزدیک یک ماهه ترک کردم. هر روز یه بسته سیگار میکشیدم. چندین بار هم تلاش کردم ترک کنم ولی بعد از یه هفته دوباره شروع می کردم. باید بگم اول از هر چیز برای ترک سیگار یک انگیزه باید داشت. باید قبل از ترک سیگار به این موضوع فکر کرد که کشیدن سیگار تاکنون چه فوایدی و یا چه ضررهای برای وی داشته است. من فکر کردم که ۲۰ سال سیگار کشیدم و تا این لحظه چیزی جز زیان جانی روحی و مالی از کشیدن سیگار ندیدم. تا کی باید به کشیدن ادامه بدم. ایا وقتش نرسیده که برای همیشه ترکش کنم و زندگی تازه ای بدون سیگار رو تجربه کنم؟ چقدر باید روزانه هزینه اضافی برای سیگار کنم؟ همه اینها انگیزه ای شد برای ترک سیگار. یکباره اون رو ترک کردم نه اینکه به قول بعضی ها که میگن باید کم کم ترکش کرد. دو روز اول کمی سخت بود ولی به خودم تلقین میکردم که میگزره. هفته اول کمی سخت و دیر گذشت اما الان که در هفته چهارم هستم نه میلی به سیگار دارم نه فکرشو می کنم و خیلی خوشحالم. الان راحت تر نفس میکشم درد سینه بسیار کم شده و شبها راحت می خوابم و صبحها هیچ دردی در سینه ام احساس نمی کنم. به همه دوستان سیگاری ام توصیه میکنم از همین امروز سیگار رو برای همیشه ترک کنند و لذت ترک را تجربه کنند. بعد از ترک شیرینی جات نخورید چون تمایل به سیگار پیدا می کنید. با دوستانیکه سیگاری هستند تا مدتی کمتر در تماس باشید و سعی کنید به مکانهایی که سیگار هست قدم نگزارید. اصلا الکل و مشروب ننوشید تا مدت طولانی چون شما رو به سیگار ترغیب میکنه. موفق باشید

 23. من برای بار سوم ترک کردم
  ولی الانم دارم سیگار پک میزنم و به خودم فحش میدم
  دوباره صفر شدم

 24. سلام دوستان کمکم کنین لطفا
  من الان چند روزه گیجم قبلا سیگار کشیدم ولی همینجوری تفریحی ولی بعضی وقتا زیاد الان مغزم هنگه اضطراب دارم همش دلم میخواد راه برم ولی نمیدونم میخوام چیکار کنم خواستم بدونم باید چیکار کنم ک خوب شم

 25. من ۱۸سالمه۳ساله سیگاریم این افتخار نیست یک ننگ برای خودم و خانوادمه من فوتبالیست بودم کاپیتان نوجوانان راه اهن ولی امان از دست این سیگار که بدبختم کرد امروز به خودم قول دادم ک دیگه لب نزنم تورو خدا برام دعا کنید که موفق باشم تو این راه واقعا خسته شدم یه توصیه هم به همسنای خودم دارم داداشه من خواهره من خودتم میدونی تهش هیچی نیست جز ضرر رسوندن به خودت و بدنامی یا علی بگو و بلند شو التماس‌دعا

 26. سلام دوستان عزیز
  امروز ۱۳۹۵/۱/۱۵ اومدم که بهتون بگم من رفتم تو ششمین روز ترک سیگار، فقط چهار روز اول رو تحمل کنید دیگه یواش یواش رو به پیروزی میرید
  اونقدارم که میگفتن ترکش سخته
  سخت نیست
  ۱۲سال سیگار کشیدم اما تو این چندروز فهمیدم که ما بدنمون فقط به سیگار عادت کرده،فقط تنها شاهکارمون اینه که داریم عادت کثیفمون رو ترک میکنیم که باعث نابودیمون شده همین ، بنطرتون این سخته؟؟؟؟بخدا هیچ سخت نیست مثل آب خوردن راحته
  تو این شش روز ترک،پوست بدنم، صورتم، دندونام،نفسم،لبم کلهم تغییر کرده خودمم باورم نمیشه
  ضمنا، اینم شعار فردین،خخخخخ
  “”«تفاوت، کیفیت زندگی را با ترک سیگار احساس کنید””
  پیشنهاد:

  ۱: ناگهانی ترک کنید
  ۲:سیگار و فندک پیشت باشد چون هدفت»»ترک سیگاره، پس مهم نیست باشه یانباشه
  ۳:قبلا قبل سیگار هر چی میخوردی همونا رو تکرار کن نترس که تمایل به سیگار پیدا کنی باید چهار روز اول از موانع سر راه بگذری
  ۴: من چای تلخ و تخمه و سیب و پرتقال اکثرا جایگزین میکردم، روز تا شب دهنم می جونبید ،مثل شتر خخخ

  واقعا،بسته دیگه ازبس دود رفت تو حلقمون

  تاریخ ترک:۱۳۹۵/۱/۹

  یکم شماهم به من روحیه بدید،بهم رأی بدید،سپاس
  یا خدا به امید تن پاک دور از دود
  یا حق.

 27. سلام دوستان عزیز
  امروز ۱۳۹۵/۱/۱۵ اومدم که بهتون بگم من رفتم تو ششمین روز ترک سیگار، فقط چهار روز اول رو تحمل کنید دیگه یواش یواش رو به پیروزی میرید
  اونقدارم که میگفتن سخته ترکش ،سخت نیست
  ۱۲سال سیگار کشیدم اما تو این چندروز فهمیدم که ما بدنمون فقط به سیگار عادت کرده،فقط تنها شاهکارمون داریم عادت کثیفمون رو ترک میکنیم که باعث نابودیمون شده همین ، بنطرتون این سخته؟؟؟؟بخدا هیچ سخت نیست مثل آب خوردن راحته
  تو این شش روز ترک،پوست بدنم، صورتم، دوندنام،نفسم،لبم کلهم تغییر کرده خودمم باورم نمیشه
  ضمنا، اینم شعار فردین،خخخخخ
  “”«تفاوت کیفیت زندگی را با ترک سیگار احساس کنید””»

  یاد آوری:
  ۱: ناگهانی ترک کنید
  ۲:سیگار و فندک پیشت باشد چون هدفت»»ترک سیگار پس مهم نیست باشه یانباشه
  ۳:قبلا قبل سیگار هر چی میخوردی همونا رو تکرار کن نترس که تمایل به سیگار پیدا کنی باید از موانع سر راه بگذری
  ۴: من چای تلخ و تخمه و سیب و پرتقال اکثرا جایگزین میکردم، روز تا شب دهنم میجونبید،خخخ،مثل شتر خخخ

  بسته دیگه ازبس دود رفت تو حلقمون

  تاریخ ترک سیگار:۱۳۹۵/۱/۱۵

 28. سلام به همه ی دوستان
  من ۳۶ سالمه
  دوست دارم تجربه شیرین ترک سیگارم رو باهاتون در میون بذارم
  بیشتر از ۲۰ سال سیگار کشیدم و خیلی هم از کشیدنش لذت میبردم
  دقیقا از ۱۴/۰۳/۹۴ تصمیم به ترک گرفتم اون هم برای اولین بار، بی نهایت بیقرار بودم و فکر میکردم یچیزی از دست دادم
  هر روز صبح از خواب که بیدار میشدم جلو آینه می ایستادم و به خودم میگفتم: “تو دیگه هیچوقت سیگار نمیکشی”..
  امروز بیشتر از ۱۰ ماهه که کاملا سیگار رو ترک کردم
  خانمم نقش بسزایی توی ترک سیگارم داشت و هر چهاردهم هر ماه یه کادوی هر چند کوچولو هم برام میگیره
  امروز بشدت احساس قوی بودن دارم و از اینکه دست و دهنم بوی سیگار نمیده بسیار خوشحالم
  بهتون پیشنهاد میکنم اراده کنید و سیگار رو ترک کنید
  سخته اما شدنیه..

 29. سلام دوستان خوبی باز اومدم،
  امروز ۱۳۹۵/۱/۱۸ دهمین روز ترک سیگار،خیلی ریلکسم،خیلی راحت تر شدم نسبت به چند روز اول ترک،حالا میتونم تو مدت روز سیگار رو بدون خردن تخمه و سرگرمی اصلا طوری که بهش فکر نکنم به سر ببرم، جایگزینم فقط چای،روزی شش چای میخورم،ولی اونم ب مرور زمان کمش میکنم،خلاصه امیدوارم شماهم بدون ترس و استرس سیگار رو ترک کنید،
  مطمئنم میتونید یک عادت رو برای همیشه ترک کنید
  همین حالا شروع کنید، دوستتون دارم یا حق

 30. من پنج ساله که به صورت جدی هر روز قلیون میکشم و سیگار هم روزی ده نخ رو میکشم با مطلب شما امروز شروع به ترک کردم الان بیست ساعت گذشته شاید صد جور چیز خوردم اما سر درد نمیزاره بخوابم به نظرتون ترک هر دوتاش کار درستی بوده یا باید یکی یکی برم سراغشون؟؟

  • سلام مهدی جان خیلی خوشحال شدم که تونستی سیگار رو کنار بزارید من دقیقا شرایطم مثل شما بود هم قلیون هم سیگار،در کل دوگانه سوز بودم،ولی اگه کامنتهامو بالا خونده باشی ،یکدفعه اراده کردم هردوتاش رو گذاشتم کنار،بدون هیچ جایگزینی،از هیچ مکملی که جایگزینش کنم استفاده نکردم، امروز دقیقا۲۳روزه سیگار رو ترک کردم ،دوستانه بگم شصت درصد از قبلا بهتر شدم،مثال پوستم سفید و براق شده،دندونام،لبم ،
   قبلا نمیتونستم یک ست اسکات بدنسازی کار کنم نفس نفس می زدم الان ماشاالله یه نفسی دارم خودم حال میکنم،در کل خیلی فرق کردم،فقط خودتو به تنقلات و ورزش و سرگرمی مشغول کن به خودت امید بده که تو میتونی،هیچی نیست بخدا فقط یک عادت رو داری ترک میدی بهمین سادگی،فقط یه عادته کثیفه از پل پنج روز گذشتی دیگه سرازیریه، ب پا سبقت نگیری داش،یاحق

 31. “””پرچم همه مردایی که مردونه بدون هیچ کمکی ترک می کنن بالا باشه”””
  دوستان ۱۵ روزه پاکم.روزی ۲ بسته می کشیدم که حالم از خودم به هم می خورد دیگه. یک دفعه گذاشتم کنار.وقتی چهل روز تمام شد می خوام جشن بگیرم.چون هر عادتی رو بعد از ۴۰ روز انجام ندادین دیگه تمومه.البته هر چه قدرم سیگاری قهاری باشین بیشتر از ۳ هفته نشونه هاش اذیت نخواهد کرد.چند توصیه که خودمم انجام میدم و خیلی کمک می کنه:
  ۱٫فت و فراوون آب بزنین.تا احساس هوس کردین یه لیوان آب بخورین حتی المقدور سرد باشه.
  ۲٫نفس عمیق بکشین بصورتی که دم و بازدم آهسته باشه.
  ۳٫دوش آب یخ باعث می شه آدرنالین بدنتون بره بالا و شاد بشین.(کلا هرکاری که آدرنالین بدنتون رو بره بالا بسیار جواب می ده)

  در ضمن ترک سیگار هیچ نشونه بدنی و فیزیکی نداره فقط مربوط به ذهنه!!!پس نترسین نهایتا سه هفته است و بعد زندگی جدید شروع خواهد شد….
  ===>جهل روز شد بهتون خبر زندگی جدیدم رو می دم.

 32. سلام دوستان عزیز ،من نهم فروردین سیگار رو ترک کردم این اولین تلاش و اراده ام بود بعد از ۱۲سال کشیدن سیگار و امروز ۲۲اردیبهشت هستش دقیقا چهل و سه روزه ب لطف خداوند که لب ب سیگار نزدم ولی برای اینکه به خودم ثابت کنم باید تا ۹۰روز تلاش کنم،دوسدارم بدونم که میتونم ،و سیگار نکشیدن هیچ نیست من فقط بهش عادت کرده بودم،عادتمو ترک دادم
  دوستان سیگار رو ترک کنید و از دنیای دودی دوری کنید،و به این دنیای پاک و پاستوریزه بیای ببینید چه حالی میده ،
  سال ۹۵باید سال ترک سیگار برای همه دوستان باشه، حالا اگه از این اوایل سال ،ترک کنید از دوستان دیگر جلوتری ،هر چه زودتر سیگار رو ترک کنید ب نفعتونه لذت بیشتری می بری،یا حق

 33. درود بر شرفت فردین جان سیگارکشیدن بدترین کاریه که انسان میتونه باخودش بکنه

 34. اگه واقعا میخواهید ترک کنید یهو سیگارو فندک و جاسیگاری و … را بزارید کنار . از کنارم برش ندارید خخخ ولی جدا ترک سیگار فقط تو مغز اتفاق میفته یه دفه به خودتون بگید من که سیگاری نیستم بخوام سیگار بکشم یک دفعه برای همیشه بزارید کنار و سعی کنید بفهمید و به خودتون بقبولونید که مسخره ترین کاره ممکنه اصلا بش فکر نکنید روز اول و دوم سخته ولی خداوکیلی به احساسی که بعد از ترک داره می ارزه حس غرور و قدرت و اعتماد به نفس به آدم دست میده این کار شاید پیش بعضی از افراد یا دوستاتون کلاس باشه ولی تو خارج و کشورهای پیشرفته سیگاری را جزو فقر فرهنگی و امبل و عقب افتاده میدونن . تویی که داری سیگار میکشی انقدر ضعیف نیستی که نتونی از عهده یه سیگار بر نیایی تو میتونی و قدرتشو داری و اشرف مخلوقاتی بخدا میتونی

 35. سلام واقعا مفید بود.من ۲۵سالمه از ۱۴سالگی سیگار میکشیدم تا الان که تصمیم به ترک گرفتم.برام دعا کنید

 36. سلام رفیقان امروز۴خرداد ۹۵ ،و چون ماههای بهار ۳۱ روز است و من تا به امروز دقیقا سیگار رو ۵۷روز با کمک خدا ترک کردم، و بهتر از این دیگه نمیشه واقعا خوشحالم ، از آقا سجاد هم تشکر میکنم که پیام های من رو خوندن ،خدایش الان دیگه دارم از خودم خوشم میاد که واقعا تونستم خودمو از دود دور کنم،اصلا هوس سیگار کشیدن ندارم،دوستان قبلا تو ماشینم تا میرفتم خیابون یه دور سه ساعته بزنم تا بر میگشتم خونه حداقل شش نخ سیگار می کشیدم و پشت فرمون باید حتما سیگار میکشیدم چون عادت کرده بودم ولی دوستان باور نمیکنید الان اصلا هوسشم نمیکنم اصلا سیگار کشیدن پشت فرمون به ذهنم نمیاد، یک هفته اول پشت فرمون خودمو به تخمه و خوردنی مشغول کردم ولی الان خوردنی هم نباشه انگار نه انگار،امیدوارم شما هم ترکش کنید، ترک امروز بهتر از فرداست،بیایی همین امروز ترک کنید،چون سرسام آور خدایش فایده های زیاده داره،تا ترک نکنید باور نمیکنید ،دوستتون دارم ،بازم حضورتون میرسم، روز و شبتون بدون دود، پر از طراوت و خوش بویی، یاحق

 37. سلام من هم اومدم ترک کردم البته الان دو روز و چند ساعته!!!! نخندین دیگه این جا اومدم از تجربیاتم بگم
  من ۴۴ سالمه از ۱۸ سالگی سیگار کشیدم روزی یه بسته اگه روزه هم میگرفتم از افطار با سحر بالا ۱۳ نخ میکشیدم تا ۶ سال پیش دیگه سیگار نکشیدم تا حالا هم نکشیدم اما …. یکی دو ماه بعد از ترک سیگار گفتم قلیون بکشم هفته ای یه بار بعد از چند ماه شد روزی سه الی ۶ بار ولی وجدانا هر بار نهایتا ۱۰ پک نه مثل بعضی ها بک ساعت حالا هر چی
  بعد دیدیم خیلی مانور میکنن میگن خیلی بده گذاشتم کنار سپس شروع به کشیدن پیپ کردم تا چند روز پیش خلاصه همه دود ها اعتیاد آوره هر کدام هم زیانهای خودشو داره به هر کدام هم که معتاد بشی فرقی نمیکنی سخته اراده میخواد حتی ترک کردن پرخوری
  ولی من میتونم
  چون میخوام نفس بکشم اونم عمیق

 38. پرچما بالا:D
  ۴۰ روز تمام شد!!!
  هوووووورااااااااااااا

  • سلام دوستان.
   محمدم؛۴۵ ساله.که ۲۵سال سیگاروانواع موادمصرف کرده ام.امابلطف خدا۷ماهه که تمام موادها،وهفت روزه که جناب سیگار راترک کرده ام.وبااینکه وسوسه میشوم.ولی مقاومت میکنم.خیلی خوشحالم.وبرای خودم وهمه دوستانم سلامتی وآرامش آرزومیکنم.

 39. سلام ۴۸ ساعته نکشیدم.رفتم بیرون تو پارک قدم بزنم دیدم یه پسره یه نخ کنت گداشته گوشه لب با چه عشقی پک میزد .بدترین و سخت ترین لحظه عمرم بود .چقدر دلم میخاست برم ازش یه نخ بگیرم..ولی مقاومت میکنم.

 40. سلام من با الکترو اسموک این روز دوم هست که پاکم واقعا وقتی هوس سیگار میزنه به سرم الکترو اسموک واقعا جایگزین خوبیه واقعا

 41. سلام منم از دیروز که با اینجا اشنا شدم تصمیم به ترک گرفتم من ۲۹ سالمه از ۱۷ سالگی سیگار میکشیدم این اواخر تا روزی ۳ پاکت هم میرسید خیلی داغونم کرده سیگار من فوتبالیست بودم ولی الان بگن برو تا اونور خیابون و بیا تنگی نفس میگیرممن تو ۲۴ ساعت ۶۰ نخ رو رسوندم به سه نخ اونم نصفه خدایا کمکم کن تا بتونم ترک کنم دیگه خسته شدم

 42. سلام عزیزا …منم از دوم راهنمایی سیگار به لبم خورد .از دبیرستان دوم پاکتی شد …و الان که ۲۴سالمه روزی ۲پاکت مبکشم ….میخوام از فردا ترک کنم ….چند باری ترک کردم اما فقط ۱ماه بود ….به امید خدا و خودم ….دعا کنید …دمتون گرم

  • به نظر من اینکه بگید از فردا یا فلان روز ترک میکنم ممکنه ناموفق باشید. آخرین سیگار سیگاریه که بزاریش زمین و روشنش نکنی مهم نیست وسط روزه یا نصفه شب یا اول صبح فقط روشنش نکن بزارش زمین . من الان ١۵ روزه ترک کردم خیلی نسبت به روزای اول راحت ترم ولی هنوز یه وقتایی دلم میخواد بکشم. جالب اینکه شوهرم همکاری نکرد و جلوی من سیگار روشن میکرد ولی الان که فکر میکنم میبینم خیلی هم بهتر شد واقعاً بیشتر به خودم افتخار میکنم خیلی ریلکس پامیشم از کنارش میرم که حتی دود سیگار تو ریه هام نره. مطمئنم که نمیزارم این ١۵ روزه عذاب آور به هدر بره. من دیگه ترک کردم دیگه نمیخوام روزارو بشمارم چون قرار نیست رکورد بزنم هستن کسایی که بعد دو سال یا بیشتر دوباره سیگار کشیدن. من دیگه روزارو نمیخوام بشمارم

 43. قابل توجه افرادی که در حال تر ک هستند دو مورد توصیه دارم جهت ترک راحت سیگار
  ۱اگر در حین ترک سیگار زمانی که هوس سیگار کردین خربزه شیرین مشهدی بخورین از سیگار متنفر می شوید
  ۲-در زمان ترک سعی کنید روزی چند بار شکلات کاملا تلخ بخورید شکلات مزبور باعث می شود که نسبت به سیگار متنفر شوید
  وتوصیه سوم :اگر معده شما سالم هست روزی یک بار با یک لیوان آب ویک قاشق چای خوری جوش شیرین به شما کمک می کند که هوس سیگار نکنید
  ویک را ه حلروانشناسی هم جهت ترک بهتر سیگار: در زمان ترک سیگار به آرزوهای بلند مدت خود فکر کنیدوتنها مانع نرسیدن به آرزوهایتان را استعمال سیگار بدانید.
  بهترین زمان برای ترک سیگار اولین ماه تابستان هست چون گرما مسبب اصلی در تنفر به سیگار هست.
  هیچ وقت نگویید از فردا ترک می کنم بهترین زمان این است که اگر سیگار دستتان است آن را زیر پا له کنید وپاکت حاوی سیگار را هم زیر آب شیر خیس کنید ومچاله شده بندازید سطل آشغال.
  برای اینکه بدانید سیگار چقدر سمی هست دو نخ سیگار را بدون فیلتر در ظرف آب بریزد وبگذارید بجوشد وزمانی که آب تمام شد در ته ظرف یک غیر سیاه بد بو وفوق العاده تلخ ته نشین می شود.اگر همین ماده را بخورید تا دو هفته گلویتان می سوزد ومعده شما دچار التهاب می شود.واگر آن را به یک پرنده بخورانید در عرض یک ساعت می میرد حالا حساب کنید که چند سال هست که روزی یک پاکت یا بیشتر سیگار می کشید.

  شاید بعضی ها جهت اینکه بخواهند خودشان را قانع کنند که چرا دولت جلوی مصرف سیگار را نمی گیرد چند دلیل اساسی دارد ۱ جنبه سیاسی که لازم به توضیح نیست
  ۲می دانید تحریم دخانیات باعث میشود چند درصد بیکاری بالا برود
  ۳-به نسبت قابل ملاحظه ای بودجه مملکت وابسته به عوارض دخانیات هست شاید هم زیاد برای اینکه این موضوع برایتان ثابت شود از بقالی سر محل سوال کنید که چند درصد فروش روزانه آنها به سیگار اختصاص دارد.
  روز وشبتان خوش.

 44. سلام بیشتر از ۱۰ بار ترک کردم ولی گرفتاری های زندگیم آنقدر زیاد هست هر بار که خواستم ترک کنم .یک مشکل حاد باعث شده دوباره شروع کنم.خودم نمی دونم چیکار کنم

 45. کمـــــــــک – سوال مهم – دارم انگیزم رو از دست میدم

  من حدود ۸ روز است که سیگار رو ترک کردم و علت اصلی ترک سیگار در واقع این بود که پوست صورتم شدیدا شل شده بود و مثل یه آدم پیر، در صورتی که من ۳۰ ساله هستم .
  و هر چفدر در اینترنت سرچ کردم ، در مورد فواید ترک سیگار بر پوست مطلب زیاذ و جامعی ندیدم و اگه هم بود به صورت کلی بیان شده یود مثلا این که بافت کلاژن ها به وسیله سیگار و نور خورشید از بین میروند و کلاژن ها دیگه قابل برگشت نیستند من دارم انگیزم رو از ذست میدم آیا مقاله خاصی ذر مورد فواید ترک سیگار بر پوست هست ؟ و اگر نظرتون مثبته چه مدت زمان طول می کشه تا پوست شکل خوبی به خودش بگیره ؟
  بابت مطلب مفید و زحمات زیاد شما سپاس فراوان دارم

 46. من الان ۲۰ روزی هست که سیگار نمی کشم. به همه کسایی که می خواهن ترک کنن پیشنهاد می کنم کتاب نیروی بی کران آنتونی رابینز را بخونن. نه سیگار بلکه خیلی از عادتای بدتون رو ترک میکنین. در ضمن الان خیلی حس خوبی دارم. دم همتون گرم. زندگی بدون سیگار لذت بخش تر هستش

 47. من هم یک هفته س که ترک کردم .. قرص ولبان خیلى موثره … البته اول تصمیم گرفتن و مصمم بودن
  هر وقت هم وسوسه میشم سه تا نفس عمیق به جاش میکشم ..

 48. سلام.شوهرمن سیگار میکشه.۲ماهه ازدواج کردیم.ازش خواستم ترک کنه.به خاطر من حاضره ترک کنه ولی میگه خیلی سخته..تا حالا چند بار سعی کرد ولی نتونست.من خیلی اتفاقی با کتاب سریعترین روش ترک سیگار آشنا شدم.شنبه کتابو سفارش دادم امروز به دستم رسید.امیدوارم با خوندن این کتاب شوهرم برای همیشه ترک کنه.برام دعا کنید.

 49. سلام بر دوستان . من هیات علمی دانشگاهم و ۱۷ سال سیگار می کشیدم. و اینجا فقط از تجربه خودم صحبت می کنم.ترک سیگار بسیار مشکل است ولی غیر ممکن نیست چون هر سیگاری فکر می کند که هر زمان که بخواهد می تواند اراده کرده و ترک می کند که اصلا اینگونه نیست. در هر زمان شادی، غم قبل از غذا و پس از غذا و….، مصرف می شود. به تدریج و به آهستگی و نامحسوس انسان رو نابود می کنه.و…… رهایی از این بدبختی واقعی اما امکان پذیر است و با یه تلنگر می شود نجات یافت بدون مراجعه به دارو و پرشک. گام اول آگاهی از اینکه سیگار یک فلاکت واقعی است( اجتماعی، روانی ، خانوادگی جسمی..). دوم دنیا بدون سیگار بسیار زیبا و واقعی تر است راستی دنیا سیگاری مجازی است،( بو و مزه واقعی رو نمی داند، همیشه بوی بد می دهد، تنزل شخصیت )

  من چندبار تصمیم به ترک گرفتم و چون به سهولت ترک کردم لذا سریع به عادت زشت برگشتم وای الان دیگر حتی حاضر نیستم به اندازه یک نخ سیگار به دنیا فلاکت سیگاری ها برگردم.
  سیگار رو به یکبار ترک کنید ولی با دانستن اینکه هرگز تحت هیچ شرایطی دیگر به سیگار مراجعه نخواهید کرد. و اگر هنوز سیگار رو یک نکبت واقعی نمی دونیم موفق نخواهید شد
  موفق باشید، با آرزوی موفقیت در ترک برا هم همدرد ان سابقم

 50. من از تاریح ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ شروع کردمیکم هوس میکنم اما مثل مرد ایستادم.برام دعا کنید.بیست سالی میکشم.اما خستم کرد بس که ملت گفتن بو میدی بو میدی.هی سرکوفت هی سرکوفت.ولمون کن بابا.خستمون کردی

 51. سلام
  بعد از ۵سال سیگار کشیدن الان ۳۵ روزه که نکشیدم
  هفته ای یه بار قلیون کشیدم به حاش که اونم ۵ روزه نمیکشم.

 52. سلام به همه دوستان
  الان ۲۸ سالمه و تقریبا ۸ ساله میکشم.
  از امروز تصمیم به ترک گرفتم. یکم استرس داشتم، عین این که یه چیزی گم کرده باشم، به صورت کاملا اتفاقی با این سایت آشنا شدم، مطالبش خیلی آرومم کرد و به نکات خوبی اشاره کرده بود. همچنین کامنت بعضی از دوستان باعث تقویت روحیه میشه و خیلی عالیه.
  امروز یکم سینم خس خس میکنه و گلوم خلط داره، اما بخاطر مامانمم که شده دیه سراغش نمیرم.
  در کل از همتون ممنونم. و مطمئنم من و هر کسی که بخواد میتونیم این عادت بد رو ترک کنیم.
  فقط دعام کنید…
  بازم از همتون ممنونم

 53. پدر نیکوتین ایران

  به خودت ایمان داشته باش که میتونی خودتو باور کن

 54. سلام من سینا هستم ۲۰ ساله سه ساله ک سیگار میکشم
  الان دو روزه ک پاکم برام دعا کنید ممنون و التماس دعا

 55. سلام.من یه پسر ۱۹ ساله هسم.روزی بین ۸ تا ۱۲ نخ سیگار میکشم.یک روزو کامل بدون سیگار گذروندم ولی همش خواب بودم…یعنی اگر سیگار نکشم خستگی مفرط دارم.راه حلش چیه؟ایای طبیعیه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*