مبارزه با بیماریها از طریق فیس بوک و توئیتر

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که نام توئیتر و فیس بوک را نشنیده باشد. بحث در مورد این دو سایت محبوب آنقدر رایج است که حتی کسانی که تاکنون با این رسانه های اجتماعی کار نکرده اند هم چیزهایی در تعریف یا تقبیح آنها شنیده اند.

گذشته از جنبه سرگرمی این شبکه های اجتماعی و حاشیه هایی که در مورد آنها مطرح میشود، حقیقت این است که توئیتر و فیس بوک اکنون بعنوان رسانه های قوی در دنیا مطرح هستند که هر کاربری می تواند از بستر موجود در آنها برای انتشار اخبار یا نظرات خود استفاده کند. شاید به همین دلیل است که حتی بسیاری از منتقدین فیس بوک و توئیتر هم در خود این سایتها صفحه ای دست و پا کرده اندکه در آن  به تبلیغ علیه توئیتر و فیس بوک می پردازند!

ظاهرا مقامات بهداشتی سنگاپور هم از اهمیت این رسانه های کاربرمحور غافل نبوده اند و طرحهای اساسی برای حضور در فضای مجازی و اطلاع رسانی در مورد تب دنگی دارند. آنها علاوه بر راه اندازی پایگاه اینترنتی و تبلیغات خیابانی و تلوزیونی دست به دامان شبکه های اجتماعی شده اند چرا که این شبکه ها را محل مناسبی برای ارتباط موثر با مردم می دانند.

پیشتر هم گفته بودیم که گوگل از نتایج جستجوی خود نقشه هایی را در مورد شیوع احتمالی تب دنگی فراهم می کند تا به مسوولین درمان و پیشگیری این بیماری کمک کند.

منبع خبر

۲ نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*