بازهم اورکوت

در پاسخ به سوال یکی از دوستان وبلاگ که اطلاعات بیشتری در مورد سایت اورکات خواسته بودند، این مطلب رو خواستم اینجا بیارم تا مورد استفاده بقیه دوستان هم قرار بگیره.در ضمن میتونید به مطلب قبلی در مورد اورکات هم مراجعه کنید. این هم لینکش:

و اما….

سایت اورکات که در حال حاضر نزدیک ۰۰۰/۹۰۰/۱ نفر کاربر دارد. همانطور که ذکر شد توسط orkut  Buyukkokten پی ریزی شد.

برای عضویت در سایت و ورود به آن حتما باید یکی از اعضای قبلی شما را دعوت کند و شما از طریق لینکی که در e-mail دریافتی -تحت عنوان invitation- وجود دارد اقدام نموده و وارد سایت میشوید. در آنجا باید همان آدرس ایمیل را که از طریق آن دعوت شده اید ، وارد کنید.

در این سایت اکثر اعضا اشخاص واقعی هستند. البته اسامی جعلی بویژه اسامی افراد مشهور فراوان است. اما با سیستم Bogus  میتوانید افرادی را که از نظر شما غیر واقعی هستند به اورکات معرفی کنید. برای اینکار لینکی در زیر عکس هر کاربر برای  Bogus کردن او وجود دارد.

یکی دیگر از ویژگیهای سایت وجود جامعه ها یا Communities میباشد. اشخاص دارای ویژگی مشترک در این جوامع دور هم جمع میشوند تا بیشتر با هم آشنا شوند، چون هدف اصلی از ایجاد این سایت هم تشکیل شبکه دوستان در دنیای مجازی بر پایه دنیای حقیقی بوده است.

البته سایت قابلیت های فراوانی نیز برای جستجوی دوستان، طبقه بندی دوستان، یادگاری نویسی!، ارسال و دریافت پیغام ، ردیابی شبکه دوستی با سایر اعضا و…. نیز دارد که در اینجا به آن نمیپردازیم.

اما طبق آخرین آمار همانطور که پیش بینی کرده بودم تعداد ایرانی ها در این سایت بالا رفته و به سومین رتبه از نظر تعداد (بعد از برزیل و آمریکا) رسیده است.

باز هم از فرصت سواستفاده کرده و جامعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اورکات را تبلیغ میکنم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*