اندر orkut

احتمالا اسم اين سايت را شنيده ايد. اين سايت كه در انگليسي اوركات و در استانبولي اوركوت تلفظ ميشود، توسط يكي از كارمندان تركيه اي الاصل شركت معظم گوگل به نا م orkut buyukkokten پايه گذاري شده است. هدف آن اين است كه شخصيت حقيقي كاربران را وارد دنياي مجازي اينترنت كند و در اينكار تا حد زيادي هم موفق بوده،وقتي نام و نام خانوادگي يك دوست قديمي خود را جستجو مي كنيد و او را در عكسهاي جديدش ميبينيد براي لذت بردن از اين سايت كافيست.


در اين سايت حقيقي بودن مشخصات كاربر الزاميست و به همين منظور هيچ كس مگر با دعوت يك عضو قبلي سايت نمي تواند وارد سايت شود. البته براي بعد از  ورود هم تدابيري انديشيده اند تا صحت هويتتان را به حد كافي بررسي كنند. البته اظهر من الشمس است كه ايراني جماعت اينجا هم توانسته اند نبوغ خود را در مورد تقلب نشان دهند.

تا يكي دو ماه قبل ايراني ها به ندرت در اين سايت به چشم مي خوردند اما حالا هر جايي در اوركوت برويد نه تنها ايراني ها هستند بلكه به صورت اكثريت غالب در آمده اند و اين ميتواند توجيه كننده رشد تعداد كاربران اين سايت از ۶۰۰ هزار نفر در يكماه پيش به بيش از يك ميليون نفر در حال حاضر باشد!!!

به هر حال هرچند شايعاتي مبني بركنترل كاربران توسط سيا و سازمانهاي امنيتي وجود دارد اما من شخصااز اين سايت لذت ميبرم و از نيما هم كه مرا به اين سايت دعوت كرد متشكرم.

راستي اگر رفتيد به اوركوت به جامعه دانشگاه علوم پزشكي تبريز هم سري بزنيد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*