اندر orkut

احتمالا اسم این سایت را شنیده اید. این سایت که در انگلیسی اورکات و در استانبولی اورکوت تلفظ میشود، توسط یکی از کارمندان ترکیه ای الاصل شرکت معظم گوگل به نا م orkut buyukkokten پایه گذاری شده است. هدف آن این است که شخصیت حقیقی کاربران را وارد دنیای مجازی اینترنت کند و در اینکار تا حد زیادی هم موفق بوده،وقتی نام و نام خانوادگی یک دوست قدیمی خود را جستجو می کنید و او را در عکسهای جدیدش میبینید برای لذت بردن از این سایت کافیست.


در این سایت حقیقی بودن مشخصات کاربر الزامیست و به همین منظور هیچ کس مگر با دعوت یک عضو قبلی سایت نمی تواند وارد سایت شود. البته برای بعد از  ورود هم تدابیری اندیشیده اند تا صحت هویتتان را به حد کافی بررسی کنند. البته اظهر من الشمس است که ایرانی جماعت اینجا هم توانسته اند نبوغ خود را در مورد تقلب نشان دهند.

تا یکی دو ماه قبل ایرانی ها به ندرت در این سایت به چشم می خوردند اما حالا هر جایی در اورکوت بروید نه تنها ایرانی ها هستند بلکه به صورت اکثریت غالب در آمده اند و این میتواند توجیه کننده رشد تعداد کاربران این سایت از ۶۰۰ هزار نفر در یکماه پیش به بیش از یک میلیون نفر در حال حاضر باشد!!!

به هر حال هرچند شایعاتی مبنی برکنترل کاربران توسط سیا و سازمانهای امنیتی وجود دارد اما من شخصااز این سایت لذت میبرم و از نیما هم که مرا به این سایت دعوت کرد متشکرم.

راستی اگر رفتید به اورکوت به جامعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم سری بزنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*