اثر مکمل های امگا۳ بر داروهای ضد افسردگی

امگا 3

یک مطالعه نشان می دهد مکمل های امگا ۳ روغن ماهی اثر داروهای ضد افسردگی را افزایش می دهندمحققان استرالیایی با بررسی اتفاقی داده های آزمایش های هشت کلینیک و سایر اسناد دریافتند که مکمل های امگا۳ در مقابله با افسردگی تقویت اثربخشی داروی ضد افسردگی بیماران نقش موثری دارد، هر چند آنها تاکید دارند که نظر مشورتی پزشک ضروری است.

جروم ساریس مدیر اصلی این مطالعه و رئیس گروه تحقیقات بهداشتی آرکادیا روان در دانشگاه ملبورن استرالیا گفت: استفاده از مکمل روغن امگا۳ در ترکیب با داروهای ضد افسردگی اثر معناداری در مقایسه با دارونماها (پلاسبو Placebo)داشت.

این مطالعه داده های مربوط به آزمایش های بیماران مبتلا به افسردگی را که داروهای ضدافسردگی همراه با پلاسبو غیرفعال مصرف می کردند، با بیماران مصرف کننده داروی ضد افسردگی استاندارد همراه با روغن ماهی امگا۳ مقایسه کردند.  ساریس گفت: اختلاف بیمارانی که از هر دو داروی ضد افسردگی و امگا۳ استفاده می کردند در قیاس با یک پلاسبو بسیار قابل توجه بود.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد مصرف امگا ۳ ها به طور کل برای سلامتی مغز و بهبود خلق و خو بسیار مفید هستند. اما این نخستین بررسی مطالعاتی است که داروی ضد افسردگی را با امگا۳ ترکیب می کند.

چربی‌ها در ساختمان سلولی بدن و به خصوص سلول‌های مغزی شرکت دارند. اسیدهای چرب امگا ۳ از این نظر نقش‌های به خصوصی را ایفا می‌کنند؛ تحقیقات نشان داده‌اند امگا ۳ تأثیر مثبتی در روند درمان میگرن، استرس، تنش‌های عصبی و افسردگی دارد.

این مطالعه ۲۶ آوریل در مجله American Journal of Psychiatry منتشر شد.

________________________________________________________________________

*پلاسبو (Placebo): به معنی «من خوب خواهم شد» به استفاده از روش‌های درمانی صوری و تلقینی گفته می‌شود که می‌تواند اثر مثبتی در روند بهبود بیمار داشته باشد.

منبع: ایرنا

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*