لاغر شوید و لاغر بمانید … با این ۷ راهکار

لاغری

به نظر خیلی ساده می آید…حداقل تبلیغات مختلف اینطور ادعا می کنند که لاغر (یا چاق) شدن اصلا کار سختی نیست، کافیست چند عدد اسکناس یا تراول چک را از جیبتان بیرون بکشید و محصول تبلیغ شده را بخرید تا به وزن ایده آل خود برسید. حال ممکن است این محصول یک چای لاغری باشد یا یک کپسول به اصطلاح گیاهی و یا یک کفش جادویی!

اما ماجرا اینقدرها هم ساده نیست. هنوز میلیونها نفر در همین کشور خودمان به این در و آن در می زنند تا به وزن ایده آل خود برسند و هنوز به این مقدار ایده آل نرسیده اند.

ما همواره در مداپل کوشیده ایم دیدی واقعی نسبت به مسائل سلامت به خوانندگان خود بدهیم و حالا این توصیه های هفت گانه ماست برای کسانی که به دنبال کم کردن وزن هستند :

۱- به دنبال قرص ها و محصولات معجزه آسا نباشید

این قرصها تنها به لاغر شدن کیف پول شما کمک می کنند. تقریبا هیچ داروی لاغر کننده بدون عارضه در جهان وجود ندارد…حتی از نوع گیاهی. هیچ دارویی هم وجود ندارد که شما با مصرف آن لاغر شوید بدون اینکه نیازی باشد که ورزش کنید و یا از پرخوری دست بکشید.

۲- هیچ وعده ای حذف نشود

بقول قدیمیها کم بخورید و همیشه بخورید. به جای اینکه شام یا صبحانه را به کلی حذف کنید و به بدنتان آسیب برسانید بهتر است وعده های غذایی مرتب داشته باشید.

۳- آرامش در غذا خوردن

آرام غذا بخورید و غذا خوردن را هرچه می توانید کش بدهید. معمولا کمی طول می کشد تا مغز سیگنالهای سیری را ارسال کند. وقتی تند غذا می خورید قبل از اینکه مغز بتواند فرمان سیری را صادر کند، شما مقدار زیادی غذای اضافی خورده اید.

۴- کوچک …کوچک …کوچک تر

همه چیز را در آشپرخانه کوچک کنید. بشقاب بزرگتر به معنی بیشتر غذا کشیدن خواهد بود. تکه های گوشت را کوچکتر کنید، پیمانه ها را کمتر و قابلمه خانواده را هم کوچکتر بردارید. حتی برشهای نان روی میز را هم کمتر و کوچکتر کنید.

۵- هله هوله ای دم دست نگذارید

اگر یخچالتان پر از نوشیدنی های پر کالری و کابینت آشپزخانه سرشار از شیرینی و تنقلات باشد و از همه بدتر روی میز همیشه چیزهایی مثل شکلات و آجیل دم دستتان باشد باید فکر لاغر شدن را از سرتان بیرون کنید. بعضی وقتها همین تنقلات کوچک و دم دستی ممکن است نیمی از کالری دریافتی روزانه شما را  تامین کنند.

۶- چیزی به نام رژیم فوری وجود خارجی ندارد

البته رژیمهایی با عنوان رژیمهای شوک آور یا فوری و … توسط برخی افراد تبلیغ می شوند، اما تنها اثر این رژیمها تغییرات ناگهانی وزن و محرومیت جدی بدن از مواد معدنی و مغذی های مورد نیاز و آسیب به سلولهاست. این گونه رژیمها را نمی توان بیش از مدت محدودی اجرا کرد و معمولا کمی بعد، فرد دوباره تمام وزن از دست رفته را دوباره به دست می آورد و روز از نو… این نوسانات می توانند مشکلات جدی برای ارگانهای بدن به بار بیاورند.

۷- ورزش را فراموش نکنید

بله… ما هم می دانیم، ورزش وقت می خواهد، حوصله می خواهد، برنامه می خواهد و … اما سلامت و تناسب اندام چیزی نیست که به این راحتی ها به دست بیاید. هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*