ازدواج خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد

ازدواج

نتایح تحقیقات دکتر کارلوس و همکارانش نشان داد، افرادی که ازدواج کرده اند در مقایسه با افراد مجرد و بیوه و مطلقه کمتر در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی قرار دارند. نتایج حاصل از این بررسی به تازگی در جلسات علمی سالانه متخصصان قلب آمریکا ارائه شده است.

بر اساس حاصل از نتایج بررسیهای قبلی مشخص شده بود که احتمال مرگ زنان مجرد بر اثر بیماری های قلبی بیشتر از زنان متاهل است.

مطالعه اخیر بر روی سه و نیم ملیون زن و مرد در ۲۰۰۰۰ مرکز پزشکی ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ انجام شد که بزرگترین مطالعه در نوع خود بشمار میرود. شرکت کنندگان در محدوده سنی ۲۱ تا ۹۹ سال قرار داشتند.

بر اساس این تحقیق احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی  افرادی که ازدواج کرده بودند در مقایسه با مجردین ۵ درصد کمتر است. در افراد بیوه احتمال ابتلا به بیماریهای عروق محیطی سه درصد بیشتر و در افراد مطلقه پنج درصد بیشتر از بقیه بود.

در افراد متاهل زیر پنجاه سال نسبت به مجردان زیر پنجاه سال، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی دوازده درصد کمتر است. در متاهلین پنج تا شصت ساله در مقایسه با مجردان در همین محدوده سنی، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی هفت درصد کمتر و در متاهلین بالای شصت سال نسبت به مجردان بالای شصت سال همین احتمال چهار درصد کمتر است.

نتیجه کلی: برای داشتن قلب سالم، ازدواج کنید.

منبع

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*