همه چیز در مورد تغذیه و فعالیت شما myfitnesspal

اپلیکیشن پزشکی, رژیم غذایی, کالری متر

پشت میز نشینی و عوارض ناشی از آن مثل چاقی و مشکلات قلبی عروقی یکی از بزرگترین تهدیدهای سلامتی عصر حاضر است. به همین خاطر این روزها بسیاری از افراد به دنبال پایش میزان فعالیت فیزیکی و وضع تغذیه و شمارش کالریهای دریافتی خود هستند. با توجه به این تقاضا اپلیکیشنهای بسیاری هم برای این منظور عرضه شده اند اما شاید بتوانم بگویم یکی از بهترین آنها اپلیکیشن my fitness pal  است.

مای فیتنس پل یک اپلیکیشن رایگان با حجم حدود ۱۹ مگابایت است که مشخصات شما از قبیل سن و جنس و قد را دریافت می کند، و سپس بر اساس میزان فعالیت متداول روزانه شما و وزن مطلوبی که می خواهید به آن برسید و سرعت مورد نظرتان برای افزایش یا کاهش وزن، سهم کالری دریافتی روزانه شما را معین می کند.

سپس شما می توانید با وارد کردن غذاهایی که در طول روز می خورید و فعالیتهای ورزشی خود میزان کالری دریافتی و مصرفی خود را با میزان مورد انتظار روزانه مقایسه کنید. اما امکانات این اپلیکیشن محدود به این موارد نیست؛ شما می توانید در نمودارهایی تغییرات وزنی خود را ببینید، میزان دریافتی خود از ویتامینها و موراد معدنی و کربوهیدرات و چربی و پروتئین را با میزان نیاز روزانه مقایسه و در صورت نیاز رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و سهم کالری خود از گروههای مختلف غذایی را در گرافهای زیبایی مشاهده کنید و چندین ویژگی جالب دیگر.

برای من جالب بود که در این اپلیکیشن شما می توانید غذاهایی مثل نان لواش، آش رشته یا خورش کرفس و … را هم پیدا کنید و به راحتی تمام اطلاعات مربوط به رژیم غذایی ایرانی خود را هم مشاهده کنید. البته این اپلیکیشن برای جستجو و دریافت اطلاعات مربوط به غذاهای جدید یا فعالیتهای ورزشی نیاز به اتصال به اینترنت خواهد داشت.

این اپلیکیشن هم برای آیفون و آیپد و هم برای دستگاههای اندرویدی به رایگان در دسترس است. برای دریافت لینک دانلود ان می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

دانلود:

اندروید: بازار مایکت گوگل پلی

آیفون: آیتونز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*