آخرین نکات در مورد آزمون نیمه متمرکز دکترای سال ۹۳

PhD

چهارمین آزمون سراسری دکترا شانزدهم اسفندماه در ۵۳ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد. این آزمون بر خلاف آزمون سالهای قبل در یک نوبت و فقط در نوبت صبح برگزار می شود.

تعداد حوزه های امتحانی در آزمون امسال افزایش یافته است و علاوه بر مراکز استانها  بعضی شهرهای بزرگ دیگر نیز پذیرای داوطلبان خواهند بود.

تعداد سوالات آزمون عمومی شامل آزمون زبان و استعداد تحصیلی در این آزمون نسبت به آزمون سالهای قبل کاهش یافته است.داوطلبان باید به ۳۰ تست زبان و ۳۰ تست استعدادتحصیلی در مدت زمان ۹۰ دقیقه پاسخ دهند.

 کارت شرکت در آزمون از این لینک قابل دریافت است. برای دانلود برگ راهنمای این آزمون هم بر روی این لینک کلیک کنید.

توصیه مهم: خواهشمند است داوطلبان عزیز تا حد امکان از بردن موبایل به محل آزمون خودداری کنند. در صورتیکه ناگزیر از این کار هستند گوشی تلفن همراه خود را قبل از تحویل به باجه امانات خاموش نمایند.(در بعضی از حوزه های امتحانی به دلیل نزدیک بودن باجه امانات با محل آزمون در صورت زنگ خوردن موبایل افراد، احتمال برهم خوردن تمرکز داوطلبان بسیار است.

البته سازمان سنجش موکدا اعلام کرده است که هیچ مسئولیتی را در قبال وسایل اضافی همراه داوطلبان نمی پذیرد.

و اما آخرین نکته این است که حتما نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشید. طبق اعلام قبلی آزمون راس ساعت هشت صبح برگزار خواهد شد. اگر اولین باری است که در آزمون شرکت می کنید از تاخیر احتمالی بوجود آمده در شروع آزمون تعجب نکرده و مضطرب نشوید. آزمون سالهای قبل با نیم ساعت تاخیر آغاز شد. با اینحال بر روی این تاخیر احتمالی حساب ویژه باز نکنید و حتما در ساعت هفت و نیم در محل برگزاری حاضر باشید.

موفق و پیروز باشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*