هفت غذا برای داشتن روابط زناشویی بهتر

خواص میوه ها,توت فرنگی

بسیاری از مردم سوالاتی در مورد روابط زناشویی و تقویت قوای جسمی دارند، اما ممکن است دسترسی به اطلاعات صحیح در این مورد نداشته باشند یا از پرسیدن سوالات خود از پزشکشان خودداری کنند. نشریه تایم به تازگی لیستی از ۷ ماده غذایی پیشنهاد شده برای سلامت جسمی در این مورد را به نقل از دکتر برمان، مدیر مرکز سلامت زنان در بورلی هیلز ارائه کرده است که برای اولین بار در مداپل منتشر می شود:

آووکادو,غذای محرک, تقویت قوا

۱- آووکادو

آووکادو (این میوه چرب) سرشار از چربی های غیر اشباع است و میزان چربی اشباع کمی دارد، همین عامل آووکادو را به یک میوه مفید برای قلب و عروق تبدیل کرده است. در بسیاری از آقایان مشکلات زناشویی ناشی از مشکلات قلب و عروق است. بنابراین هر غذایی که برای قلب خوب باشد برای سیستم تولید مثل هم مفید خواهد بود.

توجه: افرادی که دارای سطح بالای چربی خون هستند، بهتر است قبل از مصرف این میوه با پزشک خود مشورت کنند.

بادام, غذای مقوی, تقویت قدرت جسمی

۲- بادام

بادام با وجود اندازه کوچک خود سرشار از انواع ویتامینها و مواد معدنی کمیاب است که بعضی از آنها در تقویت قوای تولید مثل و سلامت زناشویی موثر هستند. بادام یکی از منابع خوب برای ویتامین ئی و روی و سلنیوم است که بعضی تحقیقات تاثیر مثبت این عناصر و ویتامین E را در بهبود روابط زناشویی و تمایل طرفین به آن، تایید کرده اند. پرفسور برمان می گوید هنوز مکانیزم این تاثیر شناخته شده نیست اما می دانیم که بادام (مثل مارچوبه) در این مورد تاثیر مثبتی دارد.

توت فرنگی, تقویت قوای جسمی, مواد مغذی

۳- توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از اسید فولیک است و یک منبع خوب برای  ویتامینهای گروه ب به شمار می رود. مصرف این ویتامینها و اسید فولیک باعث کاهش تهوع در خانمهای باردار و همچنین کاهش احتمال نقایص مادرزادی در جنین می شود. علاوه بر آن مصرف این مواد در آقایان شمار اسپرم ها را افزایش داده و باعث افزایش قدرت باروری می شود. توت فرنگی آغشته به شکلات تاثیر دوچندانی در تقویت قوه جسمی دارد. شکلات حاوی ماده متیل گزانتین است که اثر محرک بر افزایش تمایل دارد.

منداب, جبرجیر, تقویت قدرت بدنی

۴- منداب

منداب گیاهی با برگهای پهن است که بطور پراکنده و بصورت علف هرز در بیشتر نقاط ایران از آذربایجان گرفته تا هرمزگان می روید. نامهای دیگر آن در فارسی کک کوج و خردل بری است در عربی به آن جرجیر می گویند و در ترکی نیز نام اکین آلاغی (یا اکین اینائوسو) دارد. از قرنها پیش مردم در اروپا عقیده داشتند که گیاه منداب قدرت جادویی در افزایش قدرت جسمی و نعوظ در مردان دارد. تحقیقات جدید نشان داده اند که گیاهان برگی که برگهای سبز تیره از نظر آنتی اکسیدانها و مواد معدنی کمیاب غنی هستند. این مواد به بدن کمک می کنند تا مانع جذب مواد آلاینده ای شود که تاثیر منفی بر سلامت و قدرت زناشویی دارند.

انجیر, غذای مقوی, تقویت قوای جسمی

۵- انجیر

انجیر هم یکی از میوه هایی است که از گذشته بعنوان درمان ناباروری و محرک مورد توجه حکما بوده است. انجیر حاوی مقادیر زیادی از فیبرهای قابل حل و غیر قابل حل است که نقش مفیدی در سلامت دارند. فیبرها نه تنها در سلامت قلب (و در نتیجه سلامت تولید مثلی) موثرند بلکه باعث احساس سیری زودرس می شوند. احساس سیری زودرس مانع پرخوری می شود و در نتیجه فرد را از عوارض پرخوری ( از جمله به هم خوردن تناسب بدن ) مصون می دارد.

مرکبات, ویتامین, تغذیه سالم

۶- مرکبات

ویتامین ث، فولیک اسید و آنتی اکسیدانها تنها قسمتی از گنجینه پربهای مرکبات هستند. مرکبات با داشتن چنین گنجینه پرباری از مواد مغذی برای سلامت تولید مثلی زنان و مردان بسیار مفید هستند. می خواهید گریپ فروت بخورید یا نارنگی یا لییمو یا شاید هم پرتقال… همه آنها از هرجهت برای سلامت شما مفیدند.

قزل آلا, مواد غذایی, تقویت قدرت جسمی

۷- غذاهای دریایی

برخلاف ظاهر لزج و لغزنده شان، صدفها یکی از غذاهایی هستند که بعنوان محرک و مقوی قوای جسمانی شناخته شده اند. صدفها از انواع مواد موثر در تقویت نیروی تولید مثل از جمله روی (زینک) برخوردارند. دیگر غذاهای دریایی به خصوص ماهی های روغنی از جمله قزل آلا و شاه ماهی نیز حاوی مواد مقوی نظیر امگا ۳ هستند که هم برای سلامت قلب و هم برای سلامت جسمی عالی هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*