اطلس آنلاین و رایگان آناتومی بدن انسان – inner body

اطلس آناتومی, تشریح بدن, کالبدشناسی

آموزش آناتومی یا علم کالبدشناسی بدون مشاهده و تصور خوب از اعضای بدن امکان پذیر نیست. به همین خاطر حتی قدیمی ترین کتابهای پزشکی که به تشریح اعضای بدن می پردازند هم از تصاویر برای آموزش این رشته کمک گرفته اند. این روال امروزه هم ادامه دارد و با بهره گیری از انواع انیمیشنها و سه بعدی سازی های رایانه ای آموزش آناتومی بسیار راحت تر هم شده است.

اما بسیاری از اطلسهای آناتومی، چه چاپی و چه دیجیتالی؛ قیمتهای گرانی دارند و شاید خرید آنها از عهده هر دانشجوی پزشکی بر نیاید. در این شرایط شاید استفاده از بعضی اطلسهای آناتومی آنلاین و رایگان حداقل برای رفع بعضی اشکالات بد نباشد.

پیش از این هم در مورد پروژه زایگوت بادی گوگل برای شما گفته بودیم. امروز هم به سایتی برخوردم که فکر کردم معرفی آن خالی از فایده نباشد. سایت اینربادی inner Body یک اطلس آناتومی رایگان با توضیحات مختصر و مفید در مورد هر یکی از عناصر تشریحی به شما ارائه می دهد. شما می توانید سیستم آناتومیک (دستگاه تشریحی) مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد با انتخاب زاویه دیدهای مختلف روی اعضای بدن و عناصر تشریحی کلیک کرده و اطلاعات مربوط به آن عضو، عضله، استخوان یا رگ و عصب را بخوانید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*