راهنمای آسان اندازه گیری قند خون با دستگاه گلوکومتر

گلوکومتر, قندخون

۱- ابتدا مواد لازم را دم دست بگذارید: دستگاه گلوکومتر + یک نوار تست + یک لانست (سوزن مخصوص) + یک تکه پنبه الکلی

۲- دستهایتان را با آب و صابون خوب بشویید، هم از نطر بهداشتی مهم است و هم اگر دستتان چرب یا آلوده به موادغذایی باشد می تواند در نتیجه تاثیر بگذارد.

۳- انگشتتان را آماده کنید: اگر احساس می کنید که سرانگشتانتان سرد است، بهتر است نوک انگشتها را به هم بمالید یا زیر آب گرم کمی ماساژ دهید تا جریان خون کافی در نوک انگشتتان داشته باشید. انگشتتان قبل از نمونه گیری باید کاملا خشک باشد.

۴- گلوکومتر را روشن کرده و نوار تست را در آن قرار دهید (در بسیاری از مدلهای جدید، دستگاه بطور اتوماتیک با قرار دادن نوار تست روشن می شود) منتظر شوید تا علامت خونگیری در صفحه دستگاه نشان داده شود (معمولا شکل یک قطره همراه با صدای بیپ کوتاه) نمونه های قدیمی احتیاج داشتند تا شما کد نوار تست را در دستگاه وارد کنید، اما مدلهای جدید بطور خودکار کد نوار را تشخیص می دهند.

گلوکومتر

۵- با پنبه الکلی روی محلی که می خواهید نمونه بگیرید را ضدعفونی کنید. منتظر شوید تا الکل خشک شود. (چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد)

پنبه الکلی

۶- از یک محل نرم و گوشتی نوک انگشت را با استفاده از لانست سوراخ کنید و میزان لازم خون را به دست بیاورید. *

lancet

۷- خون را در محل مناسب نوار تست (روی نوار یا در شکاف کنار آن) قرار دهید. (بعضی دستگاهها نیاز به چکاندن قطره خون روی نوار دارند، اما برای مدلهای جدیدتر کافیست شکاف کوچک نوار تست را در تماس با قطره خون قرار دهید تا خون را با خاصیت موئینگی به درون خود بکشد، دسته دوم میزان خون بسیار کمتری نیاز دارند)

تست قند

۸- حالا منتظر شمارشگر صفحه دستگاه اندازه گیری قندخون (گلوکومتر) بمانید تا پس از چند ثانیه نتیجه را به شما نشان دهد. در این فاصله می توانید نوک انگشتتان را با پنبه الکلی تان تمیز کنید و نوک فلزی لانست را هم در قطعه پلاستیکی کوچکی که در سر آن قرار داشت فرو کنید تا باعث انتقال بیماری ها نشود.

دستگاه قند خون

۹- نتیجه را یادداشت کنید، هرچند بسیاری از دستگاههای جدید حافظه دار هستند و می توانند دهها نتیجه آخر را با فشردن چند دکمه به شما نشان دهند.

*توضیح: بعضی دستگاهها یک قلم مخصوص لانست هم کنارشان دارند که لانست را درون قلم قرار می دهید و معمولا با کشیدن قسمت انتهایی قلم به سمت خود آن را مسلح می کنید. پس از تنظیم درجه سوزن (عمق فرورفتن سوزن در پوست که اعداد کوچکتر نشان دهنده عمق کمتر خواهد بود) می توانید با مماس کردن نوک قلم بر پوست انگشت و فشار دادن دکمه قلم، پوست را به سرعت و با درد کمتری سوراخ کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*