رابطه با آمریکا از نوع بهداشتی

Handshake1

در حالی که این روزها بحث بر سر رابطه با امریکا ( شیطان ایکس ایکس لارج)  هنوز داغ است، پیشنهاد می کنیم که رابطه با آمریکا را برای اینکه سالم باشد به قشر فرهیخته پزشک و دست اندرکاران نظام سلامت  بسپارند تا سلامت و بهداشتی بودن آن هم از تمام جوانب تایید شود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود برای گشایش باب رابطه با امریکا، هیئتی بلند مرتبه از تراز اول ترین پزشکان و مسئولان نظام سلامت  کشور به این کشور اعزام شوند که علاوه بر تبادل اطلاعات، فوت و فن های نظام بهداشت و درمانمان که در عین اینکه بر هیچ نظمی استوار نیست،همین طور سر و مر گنده به بقای خود ادامه می دهد و کک کسی هم نمی گزد، در اختیار وزارت سلامت امریکا قرار دهیم. مخصوصا در این شرایط بحرانی که خر اوباما به دلیل لایحه نظام سلامتش در گل گیر کرده و دولت مانند ویندوز شات داون شده و کارها خوابیده، تجربیات وزرای بهداشت ما ( اعم از هلو، شفتالو و خرمالو) بی نهایت می تواند برایشان ارزنده و کارگشا باشد!

ما می توانیم به امریکایی ها یاد بدهیم که چه طور در بیمارستان های  دولتی کارها را به استاجر ها بسپاریم و مریض از سر و کول بیمارستان بالا برود بدون اینکه حتی استندبای شویم ( چه برسد شات داون).  البته افراد ذی صلاحی هم مثل دکتر ولایتی باید در راس این هیئت حضور داشته باشند تا وظیفه خطیر تفسیر اشعار سعدی را که بر قالیچه “ظریف” دفتر سازمان ملل در نیویورک نقش بسته است، با ذوق و حلاوت سعدی شناسانه خود بر عهده بگیرد تا جانورانی مثل بنیامین نتانیاهو که در سازمان ملل قصه گرگ و میش برای جهان تعریف می کنند، گوشی دستشان بیاید و کمی “آدمیت” به خرج دهد و به گوهر ذات بشری بازگرد!

در جهانی که به دهکده جهانی معروف است حیف است که دوستان جدید امریکایی ما از نوآوری هایی مثل طرح خدابیامرز پزشکی خانواده، روش پذیرش ده بیمار برای یک تخت اورژانس، روش رهایش بیمار در کنار اتوبان محروم بمانند و نتوانند از تجربیات ارزشمند ما استفاده کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*