Patient.co.uk آگاه ساختن بیمار را به اپلیکیشنها بسپارید

اپلیکیشن اطلاعات بیماران

توضیح دادن به بیماران در مورد بیماریهایشان معمولا کار چندان راحتی نیست. گاه بیمار علاقه چندانی به دانستن در مورد بیماری خود ندارد و گاه پزشک حوصله توضیح دادن به بیمار را ندارد، بویژه وقتی که سطح معلومات پزشکی بیمار بسیار پایین باشد، ماجرا سخت تر و پیچیده تر هم می شود.

اما در مورد بسیاری از بیماریها، دادن توضیحات اولیه و کافی در مورد آن ناخوشی باعث جلب همکاری مریض شده و تاثیر مثبتی در روند درمان خواهد گذاشت.

در کشورهای دیگر بعضی پزشکان از برگه های اطلاعات بیمار استفاده می کنند. این برگه ها حاوی اطلاعات پایه در مورد بیماری و بایدها و نباید ها در مورد سبک زندگی و تغذیه هستند. یکی از سایتهایی که برگه های خوبی در این زمینه طراحی می کند و اطلاعات را به سادگی به بیمار انتقال می دهد سایت Patient.co.uk است.

حالا این سایت اپلیکیشن خود را هم برای گوشیهای اندرویدی روانه بازار کرده است. این اپلیکیشن به زبان ساده برای بیماران عرضه شده و طراحی راحت و کاربر پسندی دارد. از مزایای دیگر آن می توان به ابزار جستجوی مراکز درمانی و بهداشتی اشاره کرد که البته در کشور ما چندان کاربردی نخواهد بود.

اطلاعات این اپلیکیشن چنان مختصر و مفید ارائه شده است که شاید بتوان گفت مرور آن برای پزشکان نیز خالی از فایده نیست. چرا که ابزاری برای ارتباط برقرار کردن با بیمار در اختیار شما می گذارد.

همچنین شاید بعضی از همکاران مایل باشند که بعضی اطلاعات مربوط به بیماریهای شایع را از این اپلیکیشن استخراج کرده و بصورت برگه های تکثیر شده در اختیار بیماران خود قرار دهند.

 این اپلیکیشن رایگان است و برای دانلود آن می توانید به این لینک مراجعه کنید.

یک نظر

 1. سلام ممنون از نوشته های مفیدتون
  وقتی میخوام دانلود کنم یه error میاد:
  you haven t accessed the google play store app(the white shopping bag icon) on your device with this email account
  میشه لطفا راهنماییم کنید
  مرسی
  _______________________________________________________________
  سلام
  شما باید با دستگاه اندرویدی خودتون به این آدرس برید تا بتونین دانلود کنید. اگر بخواهید از طریق کامپیوتر رومیزی این کار رو انجام بدید باید اول با دستگاه اندرویدی یک بار برد به گوگل پلی و بعد با ای-میلی که اون دستگاه اندرویدی رو هم با همون ای-میل راه اندازی کردید، می تونید از طریق کامپیوتر دانلود کنید. برای جزییات بیشتر این پستها رو ببینید
  http://medapple.com/7478/download-android-apps-guide/
  http://medapple.com/7480/android-markets/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*